Gülse'nin Büyüme Grafiği

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

15 Nisan 2008 Salı

Songünlerde İzlediğim Diziler

İşte son günlerde ben de o dizilerden bazılarına takılanlardanım. Özellikle "Elveda Rumeli", "Kavak Yelleri", "Doktorlar" ve "Parmaklıklar Ardında" dizilerine takılıyorum. Elveda Rumeli Osmanlı'nın çökünü anlatıyor ve Makedonya'nın içine düştüğü karmaşayı. Son bölümde de savaşın getirdiklerini gösteriyor. Güzel bir tarihi dizi. Tek problem bu sevdiğim diziler malesef aynı saatlere denk geliyor ve reklam arası ve bazı yerlerde kanal değiştirmek zorunda kalmak beni çileden çıkarıyor. Özellikle Elveda Rumeli'nin müzikleri çok güzeldi. Gerçi son 2-3 bölümdür seslendiren kişi Yasemin Göksu değil ama... Onun sesi zaten beni diziye ilk bağlayan şey olmuştu.

Yeni Ördüklerim.

Bu arada bazen yine örgü örmeye çalışıyorum. Size ördüğüm ve Derya Baykal'ın sitesinden fikir alarak yaptığım bere örneğinin fotoğrafını gönderiyorum. Çok basit, dümdüz örülüp üstten büzülüyor. Ponponla da süsleniyor. beğenirseniz tarifini yazarım, ama tarifsiz de yapabileceğiniz bir çalışma... Ben buna soytarı bere adını verdim.

Tekrar Merhaba

Gene uzun bir ara verdim. Nedense bilgisayarın başına oturamıyorum işte. Bu günlerde uyumakla meşgulüm öğleye kadar. Bahar İzmir'e geldi. İnşallah bu 23 Nisan'da ıslanmayalım. Benim bücürlerim de güzelce oynarlar oyunlarını güzelce. Bu sene İlköğretimde son senem. 14 Mart'ta Anadolu lisesine atandım. Sene sonunda da inşallah mezun olduğum branş olan biyolojiye geçiş yapıcam. Konak Hürriyet Anadolu Lisesi'nde (http://www.hurriyetanadolulisesi.meb.k12.tr/) . Darısı tüm branş dışı çalışan öğretmenlerin başına.